Close

Prodej medu

První květový med vytáčíme obvykle v polovině června. Druhé vytáčení probíhá na konci července. Objednávky přijímáme na emailové adrese farma@podmednikem.cz a telefonním čísle +420 732 129 134.

Cena za 1kg (sklenice): 150 Kč vč. DPH  

Kvalita našeho medu

Včelstva léčíme pouze přírodní formou a to kyselinou mravenčí. Každoročně posíláme vzorky medu i včelstev do Výzkumného ústavu včelařského v Dole na analýzu. Na rozdíl od medů kupovaných v obchodech, v tom našem nenajdete žádné konzervanty, sirupy, barviva ani antibiotika.

 

Jak med skladovat?

Dobře uzavřené sklenice je nejlépe skladovat na suchých, tmavých a chladných místech. Takto med vydrží i několik let. Přítomnost vody (například z mokré lžičky) může způsobit zkvašení. Kvalitní med časem zcukernatí, neztrácí však na své kvalitě. Pokud preferujete med v tekuté formě stačí sklenici opatrně ohřát ve vodní lázni nepřesahující teplotu 45°C.

 

Účinky medu

Med je považován za přírodní antibiotikum. Posiluje imunitu a ničí bakterie. Očisťuje tělo od volných radikálů a toxinů. V kosmetice se využívá ve formě pleťových masek pro vyživení, zvláčnění a rozjasnění pokožky.

 

Tipy na využití v kuchyni i koupelně:

 

  • Čaj z čerstvého zázvoru s medem a citronem (případně i kurkumou) jako podpora léčby zánětů dýchacích cest a chřipky
  • Káva s medem
  • Teplé mléko s medem
  • Ovesná kaše s medem
  • Pleťová maska z medu (1 čl) a citrónu (1/5 čl) proti zvýšené pigmentaci pleti
  • Pleťová maska z medu (1 čl) a jogurtu (1 čl) pro zvláčnění pleti